Menu
  • BIP
  • Instrukcja obsługi

Instrukcja obsługi Biuletynu Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej. BIP został stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

W JAKI SPOSÓB KORZYSTAĆ Z BIP:

Aby zapoznać się z informacjami w Biuletynie Informacji Publicznej musimy kliknąć
w menu główne umieszczone z lewej strony ekranu. Znajdują się tam przyciski tematyczne, które posiadają podmenu, rozwijalne przy kliknięciu myszką.

W celu wyszukiwania informacji służy „Wyszukiwarka” znajdująca się w lewej górnej części serwisu. Aby skorzystać z „wyszukiwarki” należy wpisać w pole edytowalne szukaną frazę i nacisnąć przycisk „enter”. Po przeszukaniu serwisu pojawi się lista wyników wyszukiwania z odnośnikami prowadzącymi do stron zawierających wpisaną frazę. Jeżeli określona fraza nie zostanie znaleziona pojawi się komunikat „Nie znaleziono żadnych wyników”.

Na stronie dostępny jest moduł wspierający dostępność Biuletynu Informacji Publicznej Miejskiego TBS w Koninie, który można uruchomić kliknięciem w ikonę w prawym górny rogu serwisu lub poprzez skrót klawiaturowy Ctrl+U.

Aby móc wydrukować wybraną stronę z Biuletynu informacji Publicznej należy wybrać lewy przycisk myszy i kliknąć w oznaczony ikonką drukarki tekst „drukuj” znajdujący się w prawej górnej części strony.

W dolnej części stron biuletynu zawarta jest informacja o publikacji dokumentu, która zawiera następujące elementy:

  • Autor dokonujący zmian: przez kogo informacja została wprowadzona,
  • Data wprowadzenia zmian: data kiedy informacja została opublikowana na stronie,
  • Data ostatniej modyfikacji: data ostatniej modyfikacji dokumentu.
Informacja wprowadzona przezadmin
Data wprowadzenia23/02/2019
Data ostatniej modyfikacji02/03/2021